Porozumienie na rzecz edukacji

Porozumienie na rzecz edukacji16 lutego 2018 roku Muzeum Stutthof odwiedzili goście z Zespołu Szkół w Tujsku. Celem wizyty było podpisanie porozumienia na rzecz edukacji i wychowania, którego ważnym aspektem jest praca o charakterze wolontariackim. Zgodnie z umową młodzież będzie przyjeżdżała do Muzeum cyklicznie łącząc zajęcia edukacyjne z pracą na rzecz Miejsca Pamięci. Dokument o współpracy podpisali Piotr Tarnowski dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie i Dariusz Danecki dyrektor Zespołu Szkół w Tujsku.

Na spotkaniu obecni byli również Piotr Piechnik wicedyrektor Muzeum, Małgorzata Daniluk koordynator ds. Wolontariatu w Muzeum Stutthof, opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu w Tujsku panie Gabriela Giłka i Aleksandra Galas oraz młodzież z Zespołu Szkół, która czas pobytu w Muzeum wykorzystała na prace wolontariackie.
Zespół Szkół w Tujsku to kolejna placówka, którą witamy wśród naszych wolontariuszy.

Spotkanie z Zespołem Doradców

W poniedziałek, 27 listopada Doradcy spotkali się z pracownikami Muzeum Stutthof. Zespół programowy przedstawił zaproszonym gościom w składzie: prof. Maria Mendel, prof. […]